Muzeum Kutná Hora

Expozice KNIHTISKÁRNA dnes otevřela pro veřejnost

Kutná Hora, 13. dubna. Dnes dopoledne jsme konečně otevřeli naši expozici KNIHTISKÁRNA pro veřejnost a zahájili její plný provoz. Tento víkend se v Kutné Hoře konají běžecké závody Spartan Race, na které prý má dorazit až patnáct tisíc lidí. Ale přepočítat jsme je zatím všechny nestihli…

Každopádně davy návštěvníků nám proudí pod okny muzea a zvědavě nakukují dovnitř. Občas k nám někdo zavítá. To jsme rádi, protože na tuto chvíli jsme čekali téměř rok a moc se těšili, až ten okamžik nastane. Jsme šťastní, že se můžeme s návštěvníky naší expozice podělit o naši radost a doufáme, že je to vzájemné. Takže jste všichni srdečně zváni: stavte se na prohlídku a k tomu si můžete odnést vlastnoručně vytištěnou pohlednici Kutné Hory s motivem, který se jen tak nevidí. Je to obrázek chrámu Svaté Panny Barbory zespod od Vrchlice z roku 1836, na kterém je ještě vidět stará barokní střecha chrámu a spojovací patrová chodba mezi chrámem a Jezuitskou kolejí, kterou kdysi chodili studenti kněžského semináře na modlitby přímo z koleje do chrámu, aniž by se jejich noha dotkla chodníku. Prostě taková historická zajímavost. Těšíme se na vás.