• slider
    expozice historie
    knihtisku
  • slider
    přijďte a zažijte to sami!
    přes 500 let historie

Muzeum knihtisku

onview
Co je k vidění

unikátní tiskové stroje

Součástí expozice jsou dobové originální tiskové a knihařské stroje, historická zařízení a vybavení tiskárny a knihárny od roku 1840 až do počátku 20. století, a také osmdesát let staré fotografie z kutnohorské tiskárny. K vidění je například 180 let starý a přitom plně funkční ruční tiskový lis Christiana Dinglera z roku 1840, kompletní pracoviště ruční sazby, ale i unikátní americký sázecí stroj Intertype z roku 1936, několik mechanických tiskových strojů typu Boston na nožní i ruční pohon, velká kolová ruční řezačka, knihařské pákové nůžky papšer, zlatička, velký knihařský lis a další součásti technologie knihtisku a knihařského zpracování.

• Tiskový stroj Boston
  • Ruční lis Ch. Dinglera
  • Sázecí stroj Intertype
  • Knihařské vybavení
  • Dobové fotografie
  • Knihařské pákové nůžky
  • Ruční řezačka
  • Ruční sazba – litery
  • Zlatička
Vlastnoruční tisk

VYTISKNĚTE SI SAMI

Na sto let starém stroji Boston si v expozici můžete sami vlastnoručně vytisknout černobílou pohlednici s unikátním vyobrazením chrámu Svaté Barbory z roku 1836, jaké už dnes nespatříte. Pohlednici si rovnou můžete napsat, orazítkovat velkým kulatým červeným pamětním razítkem, opatřit známkou a vhodit do věrné repliky první poštovní schránky republiky Československé z roku 1918. Pohlednici za vás odneseme na poštu a pošleme adresátovi.

Sto let starý tiskový stroj Boston

Kdo chce přivonět k tiskařské černi hodně zblízka, může si ručně vytisknout vlastní pohlednici na 100 let starém stroji! Vámi vytištěnou pohlednici si u nás můžete rovnou vhodit do první Československé poštovní schránky a odeslat Vašim blízkým.

Černobílá pohlednice s unikátním vyobrazením chrámu Svaté Barbory z roku 1836

Co vás čeká?

AKCE / NOVINKY

Events

Muzeum knihtisku

Kutná Hora

Adventní tiskařská dílna 2020
Vyrobte vlastnoručně originální VÁNOČNÍ PŘÁNÍ. Od 1. prosince do 23. prosince a možná i déle si můžete u nás v Knihtiskárně vyrobit vlastnoručně originální vánoční nebo novoroční přání.

PROHLÉDNOU VŠECHNY AKCE