Muzeum Kutná Hora

Výstava „První republika“

Chcete si připomenout staré zlaté časy první republiky? Od 14. prosince 2018 do konce ledna 2019 probíhá v expozici KNIHTISKÁRNA (Barborská 30, Kutná Hora) výstava autorských fotografií Angela Purgerta „První republika“.

Ty vás přenesou do období, kdy elegantní společenská setkání plná dobrých mravů, swingové hudby, večerních toalet a šampaňského vytvářela neopakovatelnou atmosféru tehdejší doby. Nechte se omámit nostalgií jak z filmů pro pamětníky. Charitativní fotografický projekt Angelo Purgerta vás přenese o několik desítek let zpátky v čase. Autor vytvořil originální aranžmá, která ze dvacátých a třicátých let minulého století čerpají, ale mají inspirativní přesah až do současnosti. To se odráží i v pózách modelů a technickém provedení fotografií. K dispozici bude i kniha a kalendář vyrobený firmou Tiskárna Grafia Gryč s.r.o. Kutná Hora, která v roce 2020 oslaví 100 let od vzniku této rodinné firmy, ve které se tiskařské řemeslo dědí už více než čtyři generace. Projekt finančně podporuje potřebné, v Kutné Hoře Domov Barbora, který poskytuje sociální služby lidem se zdravotním, mentálním a kombinovaným postižením. Výstavu můžete navštívit v pracovní dny od 14 do 16 hodin, 27. -28.12. 2018 a 2. – 4.1. 2019 zavřeno. Vstupné dobrovolné.

Angelo Purgert je členem České federace fotografického umění, uznávaným lektorem a držitelem několika mezinárodních ocenění. V roce 2010 vystavoval fotografie První Republika společně s Alfonsem Muchou v Obecním domě v Praze. Důležitou součástí jeho práce jsou charitativní projekty, zaměřené především na pomoc dětem. Angelovou doménou je portrétní fotografie a jeho styl je také nazýván fotografickou lyrikou. Koncepčně i fotograficky se podílel na knize “To nejlepší z Prahy”, která byla v roce 1994 publikována v osmi jazykových mutacích. V roce 2001 se umístil na prvním místě ve fotografické soutěži “Praha zamilovaná”. Jeho portfolio doplňuje charitativní projekt “Portréty osobností”, na kterém spolupracovaly osobnosti českého filmového a divadelního světa. Projekt “Jiný svět” odkrývá zapomenuté krásy života v přírodě, ze kterého vzešla moderní civilizace dneška. V roce 2018 v rámci stoletého výročí založení republiky Angelo ve spolupráci s nakladatelstvím Omega vydává autorskou knihu pod názvem První Republika. http://fotoangelo.cz/